f t g m
  • Architektura miast

  • Rynek budowlany w Polsce

  • Biura architektoniczne

  • Budowa elementów architektonicznych

Copyright 2019 - Custom text here

Biura architektoniczne

ArchitTron – to młodziutkie warszawskie biuro projektowe, które mimo iż istnieje na rynku zaledwie dwa lata, już zyskało sobie miano najbardziej innowacyjnego i zaskakującego biura na rynku. Dlaczego? Architekci z biura – Anna Rylska i Eryk Pacławski to osoby, które w swoich projektach stawiają na nowoczesny, wręcz futurystyczny design. Zwykli wykorzystywać jako inspirację statki kosmiczne i filmy since – fiction. ArchitTron wygrał konkurs na budynek Warszawskiego Centrum Innowacji. Architekci z Warszawy zaprojektują też budynek targów Expo 2050 w Seulu.

 

Kubecki & Wilga – biuro architektoniczne istniejące na rynku bez mała od 90 lat. Założone przez Ignacego Kubeckiego w 1924 r. w Poznaniu. W roku 1936 dołączył do niego zięć – Konstanty Wilga i tak od pokoleń rodziny Kubeckich i Wilgów wzbogacają architekturę Poznania. Do ich największych osiągnięć można zaliczyć kamienicę przy ul. Praskiej 43A oraz projekt nowego osiedla Eko-Przyszłość 2020.

 

KonceptHaus – to firma o ugruntowanej na rynku niemieckim pozycji. Przedsiębiorstwo oferuje gotowe projekty domów również na rynku polskim. Poprzez stronę internetową można zamówić projekt z pełną dokumentacją i adaptacją. W zasadzie wystarczy kilka kliknięć i można kupić dom w parę chwil. Wszystkie formalności załatwiane są zdalnie. W Polsce siedziba biura zlokalizowana jest we Wrocławiu.

 

Biuro Projektowe Magdalena Jurzycka – biuro architektoniczne założone przez laureatkę międzynarodowego konkursu architektoniczny, którego przedmiotem był projekt galerii sztuki nowoczesnej w Nowym Jorku. Magdalena Jurzycka – wówczas studentka 4 roku architektury na Politechnice Gdańskiej swoim projektem pokonała kandydatów z ponad 50 krajów świata. Po skończeniu studiów na początku lat 90 założyła w Gdańsku własną pracownie, która z roku na rok powiększała się o kolejnych architektów dziś jest to zespół ponad 50 osób, które głównie zajmują się projektami dla biznesu i instytucji.

 

 

House of Life – biuro projektowe z Rzeszowa, które w swych projektach koncentruje się przede wszystkim na optymalizacji wykorzystania przestrzeni. Znani w Polsce z niecodziennych rozwiązań, które znacznie poprawiają funkcjonalność budynków. Często bywają zatrudniani do projektów, które wymagają adaptacji już istniejących budynków.